stół konferencyjny

Jak zrobić samemu stolik

Stół do kuchni czy do innego miejsca w którym akurat by się nam przydał to nic bardzo skomplikowanego.

Stół to blat i zazwyczaj 4 nogi. Jeżeli znamy wymiary stołu to tak naprawdę jesteśmy w stanie wykonać go samodzielnie, kupując odpowiednie elementy, czyli blat do stołu i nogi.

Blat stolika szkolnego

Blat taki można zamówić na zadany wymiar np.: na allegro lub w jakimś miejscowym warsztacie stolarskim. Może on być wykonany z płyty meblowej, co najczęściej ma miejsce. Jest to wtedy płyta, której obrzeża oklejone są klejone. Stoły meblowe robione są również z desek klejonych.

Bez względu na to jaki materiał blatu zostanie wybrany, z pewnością można dostać taki blat na wymiar który nas interesuje.

Do tego można dokupić nogi różnego koloru i różnego rozmiaru. Tak więc w zależności od naszych preferencji możemy dokupić nogi do stołu okrągłe, kwadratowe czy spawaną jedną nogę…

akcesoria meblowe

Blat z nogami łączymy za pomocą wkrętów. To na co należy zwrócić uwagę to to żeby wkręty były przeznaczone do drewna i miały odpowiednią długość czyli były maksymalnie długie równocześnie na tyle odpowiednie by nie przechodziły przez blat na wylot. Dokręcając nogi za pomocą wkrętarki warto ustawić odpowiednio sprzęgło wkrętarki co nie dopuści do przekręcenia gwintu, zerwanie gwintu. Jeżeli gwint zostanie zerwany należy przesunąć mocowanie nogi w taki sposób aby wkrętu nie znajdowały się w wyrobionym otworze, inaczej stół nie będzie stabilny, noga będzie się chwiała i może nawet odpaść.